Apartamenty Zdrojowa 9 · Duszniki-Zdrój

ATRAKCJE OKOLICY

Zieleniec

Atrakcyjna dla narciarzy stacja narciarska Zieleniec znajduje się 8 km od budynku Apartamenty Zdrojowa 9. To część Duszniki Zdroju charakteryzująca się specyficznym mikroklimatem, dzięki któremu śnieg utrzymuje się na stokach zwykle od listopada do kwietnia. Jest to miejsce idealne dla narciarzy zaawansowanych ale również fantastyczne do nauki. Dla naszych Gości przygotowaliśmy rabat na wypożyczenie sprzętu narciarskiego, snowboardów i nart biegowych w Zieleńcu w wysokości 10%.

Spływy Pontonowe

RAFTING BARDO - dla naszych Gości zniżka 10% - https://raftingbardo.pl/

Górskie spływy pontonowe - kajakowe nie bez powodu stają się coraz bardziej popularne. Jest to idealne połączenie sportu i rekreacji. Rafting to obowiązkowy punkt na mapie turystów szukających wrażeń, z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Rafting na przełomie bardzkim ze względu na lokalizację jest szczególnie atrakcyjny.

Szlaki turystyczne

Polecamy szlak wytyczony przez pobliskie schroniska górskie – Pod Muflonem, Orlicę oraz Masarykovaą Chatę. W drodzę do Zieleńca warto zatrzymać się przy Torfowisku Pod Zieleńcem. Jest to rezerwat przyrody z ponad 100 gatunków roślin. Przez rezerwat biegnie zielony szlak oraz ścieżka dydaktyczna z 6 stacjami. 

Single Track

W Dusznikach-Zdroju powstały 4 single – pętle Orlicka, Sołtysia, Widokowa i Gajowa. Ich łączna długość to prawie 9 kilometrów. http://visitduszniki.pl/single-tracki-w-dusznikach-zdroju/ 

Tor Wrotkarski

Profesjonalny tor do wrotkarstwa szybkiego wraz z asfaltową pętlą dookoła toru - w odległości 200m od apartamentów

Gryglówka Ranch

Gryglówka Ranch to ośrodek jeździecki znajdujący się w malowniczej dzielnicy Dusznik-Zdroju - Zieleńcu -  znajdującemu się na pograniczu polsko - czeskim w górach Orlickich.

Korty Tenisowe

Korty tenisowe znajdują się w odległości 100m od Ośrodka

Trasy narciarstwa biegowego

Łącznie w okresie zimowym w górach Orlickich przygotowywanych jest ok. 212 km tras o różnym poziomie trudności. Czeskie trasy tworzą pętle oraz łączą się z trasami po polskiej stronie granicy.  Około 3km od centrum miasta znajduje się obiekt sportów zimowych Tauron Duszniki Arena - Świetne miejsce do biegania, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. 

Mapa Atrakcji

Źródło: www.mapaziemiklodzkiej.pl

Interaktywna Mapa Turystyczna Ziemi Kłodzkiej i Okolic